Ziyaret Bilgileri
Aktif Ziyaretçi8
Bugün Toplam110
Toplam Ziyaret1692811

21 Hafız İcazet Töreni İle Belgelerini Aldı

Seyhan Müftülüğüne bağlı Tarihi Tepebağ Hafızlık Erkek Kuran Kursundan 13 Hafız, Hacı Cumali Öztürk Hafızlık Erkek Kuran Kursundan 8 Hafız olmak üzere toplam 21 genç hafız için hafızlık merasimi yapıldı.

Sabancı Merkez Camiinde Cuma namazından sonra yapılan merasime, İl Müftüsü Arif Gökce, Seyhan Müftüsü Halil Uzun, çevre İlçe Müftüleri, Kamu Kurum ve Kuruluşlarının Daire Amirleri katıldı. Binlerce erkek ve kadın izleyici de programı takip etti. Genç bir hafızın okuduğu Kuran-ı Kerimle başlayan program Kuran Kursu öğrencilerinin ilahileriyle devam etti.

Açılış konuşmasını yapan Seyhan Müftüsü Halil Uzun “Bu gün bizim bayramımızdır. Gecelerini gündüzlerini vererek Kuran’ı ezberleyen yavrularımız bugün emeklerinin semeresini aldılar. Hıfzını tamamlamış hafız olmuş şu nur yüzlü yavrularımıza hizmet etmek bizim için şereftir. Seyhan Diyanet Vakfı olarak her birine 500 TL para ile birer tam Cumhuriyet Altını hediye veriyoruz.  Öğrencilerimizin ailelerini ve hocalarımızı yürekten tebrik ediyorum.

Seyhan Müftülüğü olarak bizim birinci işimiz Kuran Kurslarımızın sayısını artırmaktır. Geçen dönem 8 tane, bu dönem en az 10 tane yeni Kuran Kursu açmanın mutluluğunu yaşıyoruz. İl Müftüsü Sayın Arif Gökce Hocamız programa teşrif ettiler, kendilerine teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun” dedi.

Adana İl Müftüsü Arif Gökce konuşmasında emeği geçen hocalara, anne babalara ve Seyhan Müftüsü Halil Uzun’a teşekkür ettikten sonra “ Ben bu gün kendimi ve duygularımı ifade etmekte zorlanıyorum. Hafız olmuş bu yavrularımız, Müftü kardeşimin de dediği gibi, 70 kişiye, hatta 70 bin  kişiye şefaatci olacaklar.  Bir hususa özellikle dikkat çekmek istiyorum. Sizler hafız oldunuz. Beyinlerinizde hıfzettiğinizi, bundan sonra hayatınızda da tatbik ederek yaşamalısınız. Allah sizlerden razı olsun. Sizler gibi güzide öğrencilerimizi yetiştirdiğimiz Kuran Kurslarının sayısını da inşallah çoğaltacağız.” dedi.

Konuşmalardan sonra program ilahiler ve İl Müftü Yardımcısı Mustafa Turan’ın yaptığı dua ile devam etti. Duadan sonra da diploma ve hediye merasimine geçildi.

 Hafızların diplomalarını, İl Müftüsü Arif Gökce ile Seyhan Müftüsü Halil Uzun takdim etti. Seyhan Diyanet Vakfı her hafıza 500 TL ve birer tam Cumhuriyet altını verirken, Tepebağ Kuran Kursu Dernek başkanı Hacı Emin Çevik de öğrencilere birer yarımlık ve öğreticilere de birer tam Cumhuriyet Altını taktı. İzleyicilerden de çeşitli hediyelerin takdim ettiği programın sonunda, katılımcılara Beyza Piliç tarafından iki bin kişilik yemek ikram edildi.Yorum Yaz - Arşiv   11147 kez okundu

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yapmak için tıklayın
Takvim
Hava Durumu
Anlık
Yarın
17° 4°